zagranica

Pracownik Socjalny

2023-11-13 - 2023-11-24
dolnośląskie Czernica

Wrocławska 78, 55-003 Czernica, powiat: wrocławski, woj: dolnośląskieZobacz na mapie
Zakres obowiązków:
Zakres podstawowych zadań pracownika socjalnego. l . Rozeznanie i diagnoza socjalna potrzeb mieszkańców w rejonie działania. 2.Przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych w miejscu zamieszkania klientów, ustalanie planu pomocy, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 3.Wprowadzanie danych wywiadu środowiskowego do programu Helios oraz kompletowanie i prowadzenie dokumentacji korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. 4.Przeprowadzanie wywiadów rodzinnych u osób zobowiązanych do alimentacji. 5.Prowadzenie pracy socjalnej, udzielanie informacji, poradnictwa oraz wskazówek w zakresie rozwiazywania problemów i trudnych sytuacji życiowych mieszkańców. 6.Realizacja projektów socjalnych. 7.Zawieranie kontraktów socjalnych. 8.Podejmowanie interwencji socjalnych. 9.Aktywizacja społeczno-zawodowa. 10.Inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób i rodzin, grup i środowisk społecznych. 11.Współpraca z placówkami służby zdrowia, oświaty, sądem, policją i innymi specjalistami w zakresie pomocy osobie, rodzinie. 12.Zachowanie tajemnicy służbowej i przestrzeganie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. 13.Kierowanie się zasadami etyki zawodowej, poszanowanie godności i praw osób do samostanowienia. . Wymagane dokumenty 1.List motywacyjny, życiorys CV. 2.Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, wg wzoru opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej MRPiPS (https://www.gov.pl/web/rodzina/bip-pomocnicze-wzorydokumentow-zwiazanych-z-ubieganiem-sie-o-zatrudnienie-nawiazaniem-zmiana-oraz-ustaniem-stosunku-pracy). 3.Kserokopie dokumentów potwierdzających zatrudnienie oraz wykształcenie, a także dodatkowe uprawnienia. 4.Kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność (jeżeli dotyczy kandydata). 5.Oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych. 6.Oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie oraz, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne. 7.Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji. 8.Wszystkie sporządzone przez kandydata dokumenty winny być przez niego własnoręcznie podpisane, a każda strona parafowana. Kserokopie składanych dokumentów powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez kandydata. V.Termin i sposób składania ofert: Dokumenty w formie papierowej należy złożyć w terminie do dnia 24.11 2023r., w zaklejonych kopertach z dopiskiem Rekrutacja - pracownik socjalny w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy lub pocztą na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wrocławska 78, 55-003 Czernica. Dokumenty można również przesłać elektronicznie na adres: sekretariat@gops.czemica.pl Postępowanie rekrutacyjne: Nabór zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: ETAP I. Weryfikacja ofert pod względem formalnym oraz dokonanie wstępnej oceny merytorycznej. ETAP II. Rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami. Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni telefonicznie lub drogą e-mailową o terminie dalszego postępowania. O zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym, kandydaci zostaną powiadomieni drogą mailową o wyniku rekrutacji. Informacje dodatkowe: 1.Wyłonienie kandydata nie rodzi obowiązku nawiązania stosunku pracy. 2. Po zakończeniu procedury rekrutacyjnej, dokumenty kandydatów, którzy nie przeszli weryfikacji dokumentów lub nie zostali vwłonieni na ogłoszone stanowisko, będą niszczone komisyjnie. Informacje dodatkowe można uzyskać pod nr telefonu: -571 226 310 kierownik działu pomocy społecznej -571 226 323 pracownik ds. kadr
Rodzaj umowy:
Umowa o pracę na czas określony
Data rozpoczęcia:
01.12.2023
Wynagrodzenie brutto:
od 5 000 do 5 000 PLN
Zawód:
pracownik socjalny
Typ propozycji:
Wymagania
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
wyższe (w tym licencjat)
prawo jazdy kategoria - B, Dobre zdolności interpersonalne oraz komunikacyjne
Staż pracy ogółem:
[cbop.i18n.stazSerializer.lata]: 1
Inne wymagania:
Wykształcenie (co najmniej jeden z niżej wymienionych): 1)dyplom ukończ.kolegium pracowników służb społecznych, 2)ukończ.: studiów wyższych na kier.praca socjalna lub w zakresie pracy socj., lub do 31.12.2013r. ukończ.studiów wyższych o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socj., na kier.: pedagogika,pedagogika specj.,politologia,polityka społ.,psychologia,socjologia,nauki o rodzinie, 3)przed 01.05.2004r. ukończone (lub rozpoczęte) studia wyższe na kierunku: pedagogika,psychologia,politologia,politologia i nauki społ.,socjologia, 4)kierowanie placówkami opiekuńczo-wychowawczymi i ośrodkami adopcyjno-opiekuńczymi oraz ukończenie specjalizacji do końca 2005r., 5)ukończenie do 31.10.2007r. studiów wyższych mgr na kierunku:pedagogika,psychologia,politologia lub socjologia, 6)przed 01.05.2004r. zatrudnienie na stanowisku aspiranta pracy socjalnej i do 31.10.2007r. ukończone studia wyższe na kierunku: pedagogika,psychologia,politologia,socjologia i tytuł licencjata, 7)przed 01.05.2004r. zatrudnienie na stanowisku aspiranta pracy socjalnej i do 31.10.2009r.ukończone studia wyższe mgr na kierunku:pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia. staż pracy 1 rok prawo jazdy kat. B dobre zdolności interpersonalne oraz komunikacyjne
Wymagania Pożądane
Umiejętności i uprawnienia:
Wymagania Dodatkowe
Pracodawca:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy
Język aplikacji:
Wymagane dokumenty:
Brak danych.
Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail
Liczba miejsc pracy:
2
w tym dla niepełnosprawnych:
2
Data dodania:
13.11.2023
Data ważności:
24.11.2023

Dane kontaktowe
E-mail b.pindera@gops.czernica.pl