zagranica

Główny Księgowy

2023-10-30 - 2023-11-08
lubelskie Stary Brus

22-244 Stary Brus 47A, powiat: włodawski, woj: lubelskieZobacz na mapie
Zakres obowiązków:
13. Ogólny zakres obowiązków: 1. prowadzenie rachunkowości Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Brusie zgodnie z obowiązującymi przepisami, 2. sporządzanie sprawozdań finansowych i statystycznych, 3. prowadzenia rozliczeń z ZUS i US, 4. przygotowanie i składanie deklaracji, zgłoszeń zgodnie z obowiązującymi przepisami, 5. wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi, 6. opracowanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez Kierownika jednostki, 7. opracowanie planów finansowych oraz bieżąca kontrola ich wykonania, 8. wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi z rachunku bankowego, 9. dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych, 10. prowadzenie ewidencji syntetycznej i analitycznej dochodów i wydatków, 11. prowadzenie analityki do kart syntetycznych według zadań własnych i zadań zleconych, 12. przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych, 13. nadzorowanie prawidłowego stosowania ustawy o zamówieniach publicznych, 14. sporządzanie naliczeń odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, planu i sprawozdawczości funduszu, przekazywanie naliczonych odpisów oraz nadzorowanie prawidłowości potrąceń i kontrolowanie zgodności wydatków z regulaminem i przepisami prawa, 15. rozliczanie środków finansowych pozyskanych z dotacji lub konkursów, 16. rozliczanie zadłużenia dłużników alimentacyjnych zgodnie z ustawą o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, 17. gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji przewidzianej ustawą, 18. odpowiedzialność za całokształt prac związanych z działalnością finansowo- księgową jednostki, 19. prowadzenie kontroli finansowej i realizacja innych zadań wynikających z aktów prawnych regulujących zakres odpowiedzialności Głównego księgowego, 20. wykonywanie innych nie wymienionych wyżej zadań, które na mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez kierownika OPS należą do kompetencji Głównego księgowego, 21. współpraca ze Skarbnikiem Gminy.
Rodzaj umowy:
Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu:
0
20.00
Data rozpoczęcia:
01.11.2023
Wynagrodzenie brutto:
od 2 200 PLN
Zawód:
główny księgowy
Typ propozycji:
Wymagania
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
wyższe (w tym licencjat)
Staż pracy ogółem:
Inne wymagania:
1) Spełnia jeden z poniższych warunków: a) ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości, b) ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości, c) jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów, d) posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów 2) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych; 3) nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe; 4) posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego 5) obywatelstwo polskie, 6) nieposzlakowana opinia, 7) posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku głównego księgowego;posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku głównego księgowego;
Wymagania Pożądane
Umiejętności i uprawnienia:
Wymagania Dodatkowe
Pracodawca:
Ośrodek Pomocy Społecznej Stary Brus
Język aplikacji:
szczegółowe informacje na stronie internetowej: ugstarybrus.bip.lubelskie.pl WYMAGANE DOKUMENTY: 1. życiorys (CV) z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej, opatrzony klauzulą o treści Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rek rutacji na stanowisko Głównego Księgowego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Brusie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 26 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przet warzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)(Dz.U.UE.L.2016.119.1), 2. list motywacyjny, 3. kwestionariusz osobowy kandydata ubiegającego się o zatrud nienie (kwestionariusz osobowy do pobrania na stronie www. ugstarybrus.bip.lubelskie.pl,) 4. kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie 5. kserokopie dokumentów potwierdzających staż pracy, w szczególności: świadectwa pracy lub w razie pozostawania w zatrudnieniu zaświadczenie oraz kserokopie dokumentów o posiadanym doświadczeniu zawodowym (np. opinie i referencje), 6. kserokopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach, umiejętnościach, uprawnieniach, jednoznacznie potwierdzające spełnienie niezbędnychwymagań na danym stanowisku, 7.pisemne oświadczenie kandydata stwierdzające, iż posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych, 8.pisemne oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z o skarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe (w przypadku zatrudnienia kandydat zobowiązany zostanie do okazania do wglądu zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego), 9.pisemne oświadczenie , że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz .U. z 2021 r. poz. 289 zezm.), 10. pisemne oświadczenie, że kandydat nie był prawomocnie skazany za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe. Kserokopie dokumentów złożonych w ofercie muszą być poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem. Wszystkie dokumenty muszą być podpisane własnoręcznie. Dokumenty podpisane komputerowo dyskwalifikują kandydata.
Preferowane formy kontaktu: osobiście
Data dodania:
30.10.2023
Data ważności:
08.11.2023