Stażysta W Iv Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego Dla Warszawy-woli W Warszawie (nr Ok.110.2.4.2024)

2024-03-07 - 2024-03-20

Kocjana 3, 01-473 Warszawa, powiat: m.st. Warszawa, woj: mazowieckieZobacz na mapie
Zakres obowiązków:
Osoba na danym stanowisku: a) przyjmuje, przedstawia kierownikowi, wpisuje i rozdziela wpływającą do Zespołu korespondencję, b) przyjmuje interesantów i udziela informacji, c) współpracuje z kierownikiem IV Zespołu oraz kuratorami zawodowymi, d) prowadzi następujące urządzenia ewidencyjne w formie elektronicznej wykazy: Doz, Kkow, O oraz konktrolki: Wd, Pp, Ps, Zawk, Wn, e) zakreśla sprawy w systemie elektronicznym w związku zakończeniem okresu próby, wykonaniem kary, wykonaniem wywiadu, upływem terminu, na jaki została orzeczona kara ograniczenia wolności i praca społecznie użyteczna, f) odnotowuje treść postanowień i terminy posiedzeń w systemie elektronicznym, g) sporządza i kieruje zapytania w sprawach dozorowych przesłanych do innych Sądów zgodnie z właściwością celem zakreślenia pozycji w wykazie, h) kontroluje, sporządza i wysyła zapytania w zakresie nierozpatrzonych wniosków kuratorów, i) wykonuje zarządzenia kuratorów: - sporządza i wysyła wezwania oraz inne pisma do skazanych/ukaranych, - redaguje pisma do pokrzywdzonych( instytucji i osób prywatnych) oraz wysyła je. - sporządza za pomocą systemu elektronicznego Currenda i wysyła pisma do Krajowego Rejestru Karnego, wnioski do zakładów karnych i aresztów śledczych o udzielenie informacji lub udostępnienie danych o osobie pozbawionej wolności, - wysyła korespondencję sporządzaną przez kuratorów, - sporządza i wysyła wezwania do skazanych/ ukaranych, wysyła skierowania do zakładów pracy w których ma być wykonywana kara oraz skierowania dla skazanych i ukaranych, - numeruje karty teczek doz, O, Kkwo, Ps - drukuje powierzenia dozorów dla kuratorów zawodowych i społecznych oraz inne dokumenty w sprawach dotyczących dozoru, - dokonuje skanowania zleceń i zarządzeń przeprowadzenia wywiadów środowiskowych oraz innych koniecznych dokumentów, j) bierze udział w opracowaniu danych liczbowych lub statystycznych dotyczących pracy zespołu, k) czuwa nad odpowiednim zaopatrzeniem sekretariatu w materiały biurowe oraz nad racjonalnym ich używaniem, l) wykonuje w zakresie pracy biurowej inne polecenia kierownika Zespołu.
Rodzaj umowy:
Umowa o pracę na czas określony
Data rozpoczęcia:
01.04.2024
Wynagrodzenie brutto:
od 4 300 do 4 712 PLN
Zawód:
pracownik biurowy
Typ propozycji:
Wymagania
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
wyższe (w tym licencjat)
Zawód:
Pracownik biurowy
Umiejętności i uprawnienia:
Pakiet MS Office
Staż pracy ogółem:
Inne wymagania:
Wymagania niezbędne: a) wykształcenie wyższe pierwszego stopnia b) dokładność i odpowiedzialność c) bardzo dobra organizacja czasu pracy d) znajomość techniki pracy biurowej oraz bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel) e) pełna zdolność do czynności prawnych i nieposzlakowana opinia f) niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe g) nie może być prowadzone przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe h) wysoka kultura osobista i) umiejętność pracy w zespole j) umiejętność szybkiego pisania na komputerze k) argumentowanie w trudnych sprawach i negocjowanie l) komunikatywność i asertywność Wymagania dodatkowe: a) doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w sądownictwie b) znajomość programu Currenda c) znajomość ogólnych zagadnień z zakresu ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz Regulaminu urzędowania sądów powszechnych Wymagane dokumenty i oświadczenia: a) podanie o przyjęcie na stanowisko Stażysty skierowane do Dyrektora Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w Warszawie b) Curriculum Vitae c) kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie wyższe d) kserokopie świadectw pracy, jeżeli kandydat poprzednio pracował e) oświadczenia: - o niekaralności i korzystaniu z pełni praw publicznych - oświadczenie, że nie jest prowadzone żadne postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub o przestępstwo skarbowe - oświadczenie, że kandydat nie jest uczestnikiem ani stroną w postępowaniu przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie - oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych dla celów rekrutacji na stanowisko stażysty zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1781 t.j.). Oświadczenia winny być podpisane własnoręcznie. Osoba na danym stanowisku: a) przyjmuje, przedstawia kierownikowi, wpisuje i rozdziela wpływającą do Zespołu korespondencję, b) przyjmuje interesantów i udziela informacji, c) współpracuje z kierownikiem IV Zespołu oraz kuratorami zawodowymi, d) prowadzi następujące urządzenia ewidencyjne w formie elektronicznej wykazy: Doz, Kkow, O oraz konktrolki: Wd, Pp, Ps, Zawk, Wn, e) zakreśla sprawy w systemie elektronicznym w związku zakończeniem okresu próby, wykonaniem kary, wykonaniem wywiadu, upływem terminu, na jaki została orzeczona kara ograniczenia wolności i praca społecznie użyteczna, f) odnotowuje treść postanowień i terminy posiedzeń w systemie elektronicznym, g) sporządza i kieruje zapytania w sprawach dozorowych przesłanych do innych Sądów zgodnie z właściwością celem zakreślenia pozycji w wykazie, h) kontroluje, sporządza i wysyła zapytania w zakresie nierozpatrzonych wniosków kuratorów, i) wykonuje zarządzenia kuratorów: - sporządza i wysyła wezwania oraz inne pisma do skazanych/ukaranych, - redaguje pisma do pokrzywdzonych( instytucji i osób prywatnych) oraz wysyła je. - sporządza za pomocą systemu elektronicznego Currenda i wysyła pisma do Krajowego Rejestru Karnego, wnioski do zakładów karnych i aresztów śledczych o udzielenie informacji lub udostępnienie danych o osobie pozbawionej wolności, - wysyła korespondencję sporządzaną przez kuratorów, - sporządza i wysyła wezwania do skazanych/ ukaranych, wysyła skierowania do zakładów pracy w których ma być wykonywana kara oraz skierowania dla skazanych i ukaranych, - numeruje karty teczek doz, O, Kkwo, Ps - drukuje powierzenia dozorów dla kuratorów zawodowych i społecznych oraz inne dokumenty w sprawach dotyczących dozoru, - dokonuje skanowania zleceń i zarządzeń przeprowadzenia wywiadów środowiskowych oraz innych koniecznych dokumentów, j) bierze udział w opracowaniu danych liczbowych lub statystycznych dotyczących pracy zespołu, k) czuwa nad odpowiednim zaopatrzeniem sekretariatu w materiały biurowe oraz nad racjonalnym ich używaniem, l) wykonuje w zakresie pracy biurowej inne polecenia kierownika Zespołu. Termin i miejsce składania dokumentów: oferty pracy z zaznaczeniem sygnatury konkursu OK.110.2.4.2024 należy składać pod adresem: Oddział Kadr Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w Warszawie ul. Kocjana 3, 01-473 Warszawa (bud. D, pok. 112) w terminie do dnia 20 marca 2024 r. osobiście (w zamkniętej kopercie) bądź drogą listowną (decyduje data stempla pocztowego) Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane. Szczegółowe informacje na temat ogłoszenia nr OK.110.2.4.2024 znajdują się na stronie: https://warszawa-wola.sr.gov.pl/index.php?p=m&idg=m2,239,241
Wymagania Pożądane
Umiejętności i uprawnienia:
Wymagania Dodatkowe
Pracodawca:
Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli
Język aplikacji:
Szczegółowe informacje na temat ogłoszenia OK.110.2.4.2024 znajdują się pod adresem: https://warszawa-wola.sr.gov.pl/index.php?p=m&idg=m2,239,241
Preferowane formy kontaktu: osobiście, poczta
Data dodania:
06.03.2024
Data ważności:
20.03.2024