zagranica

Pracownik Socjalny

2023-09-29 - 2023-10-21
pomorskie Przywidz

Uhlenberga 10, 83-047 Przywidz, powiat: gdański, woj: pomorskieZobacz na mapie
Zakres obowiązków:
1) systematyczne wprowadzanie danych osobowych klientów korzystających z pomocy społecznej do programu informatycznego POMOST STD i użytkowanie programu zgodnie z jego przeznaczeniem, 2) sporządzanie decyzji administracyjnych, tj. od momentu przyznania świadczenia z pomocy społecznej, aż do jego zakończenia, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, 3) generowanie list wypłat świadczeń z pomocy społecznej na podstawie wydanych decyzji administracyjnych oraz nadzór nad ich realizacją, 4) prowadzenie rejestru wydanych decyzji administracyjnych z podziałem na poszczególne rodzaje świadczeń, 5) prowadzenie ewidencji dożywiania dzieci i młodzieży w ramach zawartych umów, 6) sporządzanie sprawozdań z udzielanej pomocy w ramach prac Zespołu, 7) przygotowanie danych do oceny zasobów pomocy społecznej, 8) wstrzymywanie realizacji świadczeń, zawieszanie lub przywracanie prawa do świadczeń w sytuacjach określonych w ustawach, 9) wszczynanie postępowania w sprawach nienależnie pobranych świadczeń, 10) prowadzenie dokumentacji postępowań w sprawach przyznania lub odmowy przyznania świadczeń z pomocy społecznej, 11) składanie zapotrzebowania na środki finansowe w celu realizacji wypłat należnych świadczeń, 12) sporządzanie sprawozdań oraz planów na potrzeby Zespołu, 13) współpracowanie z Zespołem ds. Pierwszego Kontaktu w sprawach przeprowadzania wywiadów na potrzeby przyznania świadczeń, 14) przekazywanie sprawozdań i zbiorów centralnych generowanych z systemu do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, 15) prowadzenie ewidencji osób korzystających ze świadczeń w formie papierowej i elektronicznej, 16) ewidencjonowanie należności wpłaconych przez klienta w ramach zwrotu świadczeń, 17) analizowanie i nadzorowanie prawidłowości wykorzystania przyznanych środków, 18) podejmowanie wszelkich działań mających na celu dobro klienta oraz pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, 19) pozyskiwanie danych o klientach na potrzeby przyznania świadczeń z pomocy społecznej za pomocą programu informatycznego SEPI. Praca od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 - 15:30, 9:00 - 17:00.
Rodzaj umowy:
Umowa o pracę w zastępstwie
Data rozpoczęcia:
01.11.2023
Wynagrodzenie brutto:
od 3 600 PLN
Zawód:
pracownik socjalny
Typ propozycji:
Wymagania
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
wyższe (w tym licencjat)
Staż pracy ogółem:
Inne wymagania:
wykształcenie niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodne z art. 116 i art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej ( tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1508 z późn. zm) tj.: - posiadanie dyplomu ukończenia kolegium pracowników służb społecznych lub - ukończenie studiów wyższych na kierunku praca socjalna lub do dnia 31 grudnia 2013r. - ukończenie studiów wyższych o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. Umiejętności: znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Kodeksu postępowania administracyjnego, innych ustaw i rozporządzeń związanych z pracą na stanowisku pracownika socjalnego, umiejętność interpretacji przepisów prawnych związanych z pomocą społeczną, dobra znajomość obsługi komputera, posiadanie prawa jazdy kat. B. Uprawnienia: posiadanie obywatelstwa polskiego, stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownika socjalnego, niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz posiadanie pełni praw publicznych, posiadanie nieposzlakowanej opinii.
Wymagania Pożądane
Umiejętności i uprawnienia:
Wymagania Dodatkowe
Pracodawca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W PRZYWIDZU
Język aplikacji:
Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail
Data dodania:
21.09.2023
Data ważności:
21.10.2023

Dane kontaktowe
E-mail gops@przywidz.pl