zagranica

Doradca Zawodowy/ Doradca Zawodowy - Stażysta

2023-08-24 - 2023-09-23

Dunikowskiego 3, 76-200 Słupsk, powiat: m. Słupsk, woj: pomorskieZobacz na mapie
Zakres obowiązków:
Wspomaganie uczestników i absolwentów OHP oraz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, realizacja programu wsparcia rozwoju zawodowego uczestników i absolwentów OHP, diagnozowanie potrzeb uczestników i absolwentów OHP w zakresie doradztwa zawodowego. Prowadzenie diagnozy potencjału i zainteresowań zawodowych młodzieży pod kątem doboru kierunku przysposobienia zawodowego i nauki zawodu na etapie rekrutacji uczestników do jednostek opiekuńczo- wychowawczych OHP. Realizacja doradztwa zawodowego uczestników i absolwentów OHP, udzielanie indywidualnych i grupowych informacji zawodowych o możliwościach szkolenia i kształcenia, w tym o ofercie OHP oraz zawodach i rynku pracy, doradztwo przy wyborze szkoleń zawodowych. Prowadzenie warsztatów z zakresu nauki aktywnego poszukiwania pracy, zgodnie z tematyką opisaną w programie, organizowanie młodzieżowych grup wsparcia na rynku pracy dla uczestników i absolwentów OHP. Organizacja wycieczek i prelekcji u pracodawców, przedsiębiorców i zakładów pracy w branży lub w zawodzie, którego uczy się młodzież w OHP. Organizacja konkursów i zajęć promujących doradztwo zawodowe, aktywną postawę do pracy i edukacji. Opracowywanie ocen przydatności zawodowej na podstawie zebranego materiału badawczego- podsumowanie procesu doradztwa zawodowego trwającego przez cały okres kształcenia w OHP. Pozyskiwanie pracodawców, u których ma być realizowana praktyczna nauka zawodu uczestników OHP, współpraca z pracodawcami. Udzielanie porad indywidualnych i grupowych, ułatwiających wybór szkoły, wybór zawodu, zmianę kwalifikacji, podjęcie lub zmianę zatrudnienia. Prowadzenie warsztatów z zakresu nauki aktywnego poszukiwania pracy. Opracowanie ocen przydatności zawodowej na podstawie zebranego własnego materiału badawczego. Udzielanie porad zawodowych na odległość ( telefonicznie lub on-line). Udział w lokalnych i regionalnych targach edukacji i pracy (promowanie działalności jednostek rozwoju zawodowego OHP), sporządzanie harmonogramu pracy z młodzieżą, rejestracja młodzieży w ogólnopolskiej bazie klientów OHP (Access). Prowadzenie dokumentacji klientów i wewnętrznej dokumentacji jednostki zgodnie ze standardami usług rozwoju zawodowego i odrębnymi wytycznymi komórek organizacyjnych OHP. Nadzór nad przebiegiem przygotowania zawodowego, sporządzanie zestawień frekwencji i wyników z praktyk zawodowych. Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:45-15:45.
Rodzaj umowy:
Umowa o pracę na czas określony
Data rozpoczęcia:
23.08.2023
Wynagrodzenie brutto:
od 4 000 do 4 100 PLN
Zawód:
doradca zawodowy
Typ propozycji:
Wymagania
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
wyższe (w tym licencjat)
Staż pracy ogółem:
[cbop.i18n.stazSerializer.lata]: 2
Inne wymagania:
minimum dwa lata stażu pracy, umiejętność obsługi komputera i MS Office, mile widziane ukończone studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego lub zadeklarowanie podjęcia uzupełnienia kwalifikacji w tym zakresie, predyspozycje do pracy z młodzieżą, samodzielność w działaniu, mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności.
Wymagania Pożądane
Umiejętności i uprawnienia:
Wymagania Dodatkowe
Pracodawca:
Pomorska Wojewódzka Komenda OHP
Grunwaldzka 56, 80-241 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskieZobacz na mapie
Język aplikacji:
Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail
Data dodania:
23.08.2023
Data ważności:
23.09.2023

Dane kontaktowe
E-mail pomorska@ohp.pl