Wychowawca W Placówce Wsparcia Dziennego O Charakterze Opiekuńczym

2023-11-09 - 2023-12-31

Jagiełły 1, 43-155 Bieruń, powiat: bieruńsko-lędziński, woj: śląskieZobacz na mapie
Zakres obowiązków:
- prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i tematycznych dla dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, posiadających problemy wychowawcze oraz inne dysfunkcje społeczne; - współpraca z rodzicami i opiekunami prawnymi dzieci; - współpraca z instytucjami (m.in. szkoła, placówki medyczne, kuratorzy sądowi i innymi placówkami wynikającymi z rozpoznanych problemów); - planowanie i realizacja procesu wychowawczego wychowanka świetlicy; - pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych, organizacja czasu wolnego, zabawy, zajęć sportowych i rozwój zainteresowań wychowanków świetlicy; - prowadzenie wymaganej dokumentacji dotyczącej dzieci i funkcjonowania świetlicy; - organizacja programów profilaktycznych; - znajomość, przestrzeganie i stosowanie przepisów prawnych z zakresu powierzonych obowiązków; - dbałość o zachowanie tajemnicy służbowej; - na stanowisku obowiązuje znajomość ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. * praca w systemie 1-zmianowym: 08:00-16:00
Rodzaj umowy:
Umowa o pracę w zastępstwie
Data rozpoczęcia:
08.11.2023
Wynagrodzenie brutto:
od 4 100 PLN
wychowawca w placówkach oświatowych, wsparcia dziennego, wychowawczych i opiekuńczych oraz instytucjach pieczy zastępczej
Typ propozycji:
Wymagania
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
średnie ogólnokształcące
zaangażowanie i nastawienie na realizację celów, umiejętność współpracy, dobra organizacja pracy , myślenie kreatywne, Komunikacja i współpraca
Staż pracy ogółem:
[cbop.i18n.stazSerializer.lata]: 3
Inne wymagania:
Wykształcenie wyższe: a) na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo wychowawczą albo b) na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji, albo c) na dowolnym kierunku oraz przygotowanie pedagogiczne uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela. Wykształcenie średnie lub średnie branżowe i co najmniej 3-letni udokumentowany staż pracy z dziećmi lub rodziną. W placówce opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi może pracować osoba, która: - nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona; - wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego; - nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; - nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym. W przypadku kandydata w wykształceniem średnim wymagany jest udokumentowany, co najmniej 3 letni staż w pracy z dziećmi lub rodziną. Umiejętności: dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole, umiejętność współpracy i skuteczna komunikacja, kreatywność, inicjatywa, rzetelność i zaangażowanie.
Wymagania Pożądane
Wykształcenie:
wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne
Umiejętności i uprawnienia:
Wymagania Dodatkowe
Pracodawca:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu
poprzednie PKD podst. 2007: 8810Z
Język aplikacji:
CV - życiorys zawodowy wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych
Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail, Godziny : 07:30 - 14:00
Liczba miejsc pracy:
2
w tym dla niepełnosprawnych:
2
Data dodania:
08.11.2023
Data ważności:
31.12.2023

Dane kontaktowe
E-mail sekretariat@mops.bierun.pl